Optimalizujte svou produktivitu pomocí delegování

Optimalizujte svou produktivitu pomocí delegování


Zaměřte se na úkoly, ve kterých vynikáte, a správně delegujte ostatní práci. Zlepšete produktivitu, ušetřete čas a peníze. Delegování a asistence jako klíč k efektivnímu řízení a lepším výsledkům.

Když se zaměříte pouze na úkoly, ve kterých jste přirozeně dobří, pravděpodobně zvládnete delegovat jinou práci rychleji a kvalitněji, než kdybyste se vše snažili dělat sami. 

Tím, že ostatní úkoly delegujete na jiné, se můžete sami soustředit na své silné stránky a zajistit tak celkově lepší výsledky. Delegování úkolů navíc umožňuje i ostatním rozvíjet jejich vlastní silné stránky a dovednosti a může vést k vytvoření soudržnějšího a produktivnějšího týmu. 

Outsourcing šetří čas i peníze

Outsourcing je najímání externí společnosti či jednotlivce k provedení úkolu, a nebo služby, kterou by jinak provedl interní zaměstnanec nebo oddělení. Obvykle se tak děje za účelem úspory času, peněz a zdrojů. Jiným důvodem je získání přístupu ke specializovaným odborným znalostem a vědomostem. Úkoly a služby, které se zadávají externě, se mohou velmi lišit. Mezi výhody outsourcingu patří úspora nákladů, vyšší efektivita a přístup ke specializovaným dovednostem i technologiím. Ale i outsourcing je potřeba plánovat.

Soustředění je stejně důležité jako plán

Každý váš pracovní den by měl začít přesným plánem, a to nejen pracovním, ale i odpočinkovým. Existuje totiž několik způsobů, jak zlepšit soustředění a koncentraci na pracovišti. Stanovte si priority úkolů: Udělejte si seznam úkolů, které je třeba udělat, stanovte jejich prioritu podle důležitosti a naléhavosti. To vám pomůže soustředit se nejprve na nejdůležitější úkoly a vyhnout se rozptylování. Sami se zabývejte tím, v čem jste nejlepší a jedineční, ostatní práci delegujte. Porostete tak mnohem rychleji.

Delegování a jeho přednosti

Většinu věcí, které můžete delegovat na jiné, předáte buď vaší osobní asistence nebo svému týmu. V případě, že je tým vytížen, lze využít kromě outsourcingu i virtuální asistenty, kteří vaše cashflow zatíží výrazně méně a své služby poskytují každý pracovní den, od rána do večera. Například naše virtuální asistentky jsou dostupné vždy od 8 h ráno do 19 h večer, a to každý pracovní den v roce. Nemusíte tedy vůbec řešit nedostupnost v podobě dovolené nebo nemoci. Delegované úkoly zpracovávají velmi rychle a efektivně. Své služby poskytují už 13 let a mají zkušenosti s prací pro desítky klientů z různých oborů.

Produktivita práce je na prvním místě. Delegování práce na jiné vám umožní zaměřit se na věci, v nichž vynikáte, lépe si zorganizovat svůj čas, vyzdvihnout přednosti jednotlivých členů týmu a dosáhnout tak efektivnějšího a lepšího výsledku. Pokud jste přetížení a chcete se zaměřit na věci, které vám jdou nejlépe, můžete využít naše virtuální asistentky

A jakou práci na virtuální asistentky můžete delegovat? Může to být např. personální podpora, obchodní či administrativní podpora a také přesměrování hovorů. Více o této službě se dozvíte zde.

Chcete nastartovat rychlý růst firmy díky 3 strategickým krokům?

Přečtěte si ebook
Jak nastartovat rychlý růst firmy ve 3 krocích.

Virtuální asistentka

Pečujeme o vás i vaše zákazníky už 13 let.

Pomáháme malým firmám
a podnikatelům zajistit zákaznickou
péči a vyřešit úkoly, které nestíhají.

Podívejte se na případovou studii, jak služby virtuálních asistentek pomáhají podnikatelům a firmám.

Chcete nastartovat rychlý růst firmy díky 3 strategickým krokům?

Přečtěte si ebook
Jak nastartovat rychlý růst firmy ve 3 krocích.